Tepelně izolační fólie

Fólie, které spojují tepelně-izolační účinek s účinkem protislunečním. Jejich nejvýznamnější vlastností je zadržení infračerveného záření, které produkují všechna topná tělesa v objektech. Hodí se hlavně tam, kde je zapotřebí nerušený pohled prosklením. Výhodou této tepelně izolační fólie je i to, že ji lze vhodně kombinovat s externí protisluneční fólií. Výrazně tak dojde k zlepšení nežádoucího přehřívání interiéru a snížení úniku tepla. V zimním období zadrží 60% záření topných těles, v letních měsících 50% sluneční energie, to vše při vysokém prostupu světla - 70%, a při nízké reflexi (odrazivosti). Tato fólie se instaluje na vnitřní stranu skla.

Přednosti tepelně izolační fólie

  • Tepelné úspory bez výměny oken
  • Sníží teplotu v místnosti v letních měsících
  • V zimě zadrží 60% záření topných těles
  • Zachovává vysoký prostup světla - 70%
  • Zadrží 98% UV záření
  • Výrazné zmírnění vyblednutí zařízení interiérů, předmětů a zboží

Využití tepelně izolační fólie

Skla a okna budov, rodinných domů, bytů (balkonů), kanceláří, výrobních prostor, střešní okna, zimní zahrady a všude tam, kde jsou vysoké náklady na vytápění a klimatizaci.

Druhy tepelně-izolační fólie

Barva Tloušťka mm Struktura počet vrstev Prostup světla Odraz světla Prostup slun.energie Odraz slun. energie Absorbce Prostup UV zář., max Cena m² včetně instalace bez DPH Atest
NSN 60 zlatá 2 56% 28% 35% 31% 34% <1% 950 Kč

* Schváleno Státním zdravotním ústavem pro použití v interiérech a pro nepřímý styk s potravinami